پایه دهم و کنکور

دهم 1

بسیاری از مشاورین و مدرسین معتقدند که دانش آموزانی که هدف دارند حتما باید از پایه های پایین تری به مطالعه هدفمند و برنامه ریزی شده بپردازند و از این رو پایه دهم و کنکور ارتباط تنگاتنگی با یدکدیگر دارند. دانش آموزانی که وارد پایه دهم میشوند با کتاب های جدیدی مانند زیست، هندسه، فیزیک و … مواجه میشوند و شاید تا حدودی هم حجم بیشتر کتاب ها نسبت به سال های قبل برایشان تازگی داشته باشد و آنها را شوکه کند. اما باید بپذیرند که پایه دهم که شما در آن انتخاب رشته کرده اید و مسیر آینده خودتان را انتخاب نموده اید، آغاز یک مسیر هدفدار است و شما در این مسیر به سمت کنکور حرکت میکنید.

 

تست زنی در پایه دهم

طسوال بسیاری از دانش آموزان پایه دهم این است که من در این مقطع تحصیلی باید تست زنی نیز انچام دهم یا نه؟؟!!؟؟

همه ما می دانیمکه از پایه دهم در کنکور بصورت مستقیم تست طرح میشود و از طرفی مقدمه و ستون ایه های بعدی نیز محصوب میشود، پس اگر دانش آموزی در پایه دهم تست زنی نداشته باشد در سال بعد کمی به مشکل خواهد خورد. اما توصیه میشود در این مقطع تحصیلی تست زنی های شدید و ممتد انجام نشود و بیشتر به تمرین و آشنایی دانش آموز با تست و پاسخ های چهار گزینه ای پرداخته شود. ولی اگر دانش آموزی تسلط خوبی روی مباحث پیدا کرد و از لحاظ تشریحی و مفهومی مشکلی نداشت، می تواند تست های سنگین تر و بیشتر نیز کار کند.

امتحانات و پایه دهم

امتحانات در پایه دهم فعلا به صورت نهایی و سراسری برگزار نمی شود و نمرات کسب شده در این پایه تحصیلی تاثیری بر بروی درصد های کنکور دانش آموزان ندارد. اما مسلما کسب نمرات خوب و معدل بالا برای هر دانش آموزی ، اعتماد به نفس و تلاش بیشتر را به همراه دارد. یعنی هر دانش آموزی که نمرات بهتری را کسب کند انتظار بیشتری از او هست و قطعا تلاش بیشتری برای موفقیت انجام میدهد . سعی کنید حتما بهترین نمرات در این پایه کسب کنید و با معدل بهتری به سراغ تابستان و پایه یازدهم بروید.

مهندس حسین بنایی

جهت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با کارگروه ویژه پایه دهم با شماره های

۰۹۱۲-۱۹۶-۵۷۳۲

 ۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱

 

تماس بگیرید یا کلمه { دهم موفق } را به شماره

۰۹۱۲-۱۹۶۵۷۳۲

پیامک کنید

———

جهت عضویت در کانال تلگرام دهم و استفاده از جزوه ها ، نمونه سوالات پایه دهم   و تدریسهای رایگان و دانلود برنامه ریزی های راهبردی و تحصیلی  کلمه { کانال دهم } را به شماره

۰۹۱۲-۱۹۶-۵۷۳۲

پیامک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس